Hakkımızda

Petrol Mühendisleri Derneği (SPE), 147 ülkede 143.000 üye ile petrol ve gaz endüstrisinin üst segmentinde; yöneticilere, mühendislere, bilim adamlarına ve diğer profesyonellere hizmet veren en büyük bireysel üye kuruluşudur. SPE’de 199 profesyonel bölüm ve 333 öğrenci bölümü bulunmaktadır.

SPE International hakkında ayrıntılı bilgi resmi web sitesinde bulunabilir: www.spe.org

SPE International, Türkiye’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Batman Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi öğrenci bölümlerini kapsayan SPE Türkiye Bölümü ile temsil edilmektedir. SPE ayrıca öğrenci bölüm üyelerinin www.onepetro.org adresinden ücretsiz akademik makaleler indirmelerine izin verir.

Bizim de içerisinde bulunduğumuz SPE ODTÜ Öğrenci Temsilciliği 1992 yılında kurulmuştur.

SPE Türkiye, Türkiye’de petrol endüstrisindeki çalışanlar için teknik ve sosyal bir ağdır. Bölümde, sektörde geniş bir meslek grubunda faaliyet gösteren yaklaşık 200 üye bulunmaktadır. SPE Türkiye, üyelerinin enerji endüstrisinin tüm alanlarında öğrenmelerini ilerletmek için endüstri, yerel yönetimeler, meslek enstitüleri ve üniversiteler ile işbirliği içerisinde; açık deniz, kara ve uluslararası alanda bu kurum ve kuruluşlarla yakından çalışmaktadır. Üyelerin endüstri deneyimini geliştirmek ve gerçek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla ilerlemektedir.

SPE Türkiye Bölümü hakkında detaylar resmi web sitesinde bulunabilir: www.speturkey.org

Bilgi ve ağlarını geliştirmek için tüm öğrenci arkadaşlarımıza SPE International ve SPE Türkiye ile SPE ODTÜ Öğrenci Temsilciliği’ne üyesi olmaları önerilir